MEB MAVİDANS AKADEMİ- T.C. MEB MAVİDANS BALE VE DANS OKULU

bale okulu

Türkiye’nin en önemli bale ve dans eğitim kurumlarından biri olan Mavidans Akademi, 2005 yılında Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu tarafından kurulmuştur. Konservatuar kökenli eğitmen kadrosuyla Şişli- Nişantaşı’nda faaliyet gösteren okulumuz, çocuk ve yetişkinler için üstün hizmet anlayışı ve pedagojik yaklaşım ile bale ve dans eğitimi hizmeti vermektedir.

Yılsonu Gösterilerimizden:

bale okulu gösterisi

Klasik Bale Yılsonu Gösterilerimizden:

klasik bale

Kurucumuz Ayda Zorlu Nebioğlu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Modern Dans Anasanat Dalında tamamlamıştır.

Kurucumuz Nurhan Nebioğlu Lisans Eğitimini Y.T.Ü. Sanat ve Tasarım Fakültesi Dans Ansanat Dalında, Yüksek Lisans Eğitimini Y.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Programı’nda tamalamıştır. 2004-2014 yılları arasında Y.T.Ü. Dans Anasant Dalı’nda öğretim elemanı olarak görev yapan Nurhan Nebioğlu halen aynı üniversitede Doktora(Sanatta Yeterlik) çalışmasını yürütmektedir.

Kurucularımız Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu:

Modern Dans

Kurumumuzun eğitmen kadrosu, kendi alanında tecrübeli ve konservatuar kökenli eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmenlerimizin tamamı Uzman ve Usta Öğretici diploma sahibidir. Okulumuz bütün bu niteliklerinden dolayı daima kaliteli ve üst düzeyde bale ve dans eğitimi vermektedir.

Bütün eğitmen kadromuz pedagojik formasyon sahibidir ve özellikle küçük yaştaki dansçı adayları ile özel bir iletişim kurmaktadırlar. Kurumumuzda bale ve dans alanında dünyaca kabul görmüş seçkin eğitim metotları uygulanmaktadır.

Mavidans Akademi açıldığı günden bu yana yüzlerce öğrenci yetiştirerek, onlara dans alanında bir gelecek ve meslek kazandırmıştır. Öğrencilerimiz aldıkları eğitimin karşılığını yurtiçi ve yurtdışında önemli başarılara imza atarak göstermeye devam etmektedir.

Mavidans Akademi çatısı altında Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu’nun kurduğu DNA Dans Topluluğu/ DNA Dansce Company ile öğrencilerimiz profesyonel hayat ile tanışmakta ve ulusal ve uluslararası platformlarda sahne deneyimi kazanmaktadır. Ülkemizin çocuk ve yetişkinlerden kurulu ilk dans topluluğu olan DNA Dance Company’ye seçme ile dansçı alınmaktadır. DNA Dance Company hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

KURUMUMUZDA VERİLEN DANS DERSLERİ:

ÇOCUKLAR İÇİN MEB ONAYLI BALE VE DANS DERSLERİMİZ:

 • Bale Dersi(3 Yaş Mini Bale eğitimi, 4 yaşından itibaren Akademik Bale Eğitimi, toplam 14 yıllık MEB onaylı diploma programı)
 • Street Jazz Dans Dersi(7-14 yaş arasında)
 • Modern Dans Dersi(7-13 yaş arasında)
 • Jazz Dans Dersi(14 yaş ve üzeri)

YETİŞKİNLER İÇİN HOBİ VE MEB ONAYLI DANS DERSLERİMİZ:

 • Modern Dans Dersi/ Çağdaş Dans Dersi
 • Yetişkinler için Bale Dersi
 • Street Jazz Dans Dersi/ Jazz Dans Dersi
 • Latin Dans Dersi(Salsa, Bachata, Merengue, Cha Cha Cha)
 • Düğün Dansı Dersi(Vals, Rumba, Slow Dans- Evlenecek çiftlere unutulmaz düğün dansı koreografileri yaratıyoruz)
 • Sirtaki
 • Oryantal/ Roman Dans
 • Zeybek
 • Konservatura Hazırlık Kursu- Modern Dans, Klasik Bale

MEB ONAYLI DANS DİPLOMA SINIFLARI(MEB Usta Öğreticisi Yetiştirme Programı):

 • Klasik Bale Diploma Programı
 • Modern Dans Diploma Programı
 • Street Jazz Dans Diploma Programı
 • Latin Amerikan Dansları Diploma Programı
 • Arjantin Tango Diploma Programı

ÖZEL DANS DERSLERİ(Kişiye Özel Dans Dersleri):
Klasik Bale, Modern Dans, Konservatuara Hazırlık Modern/Çağdaş Dans, Stretching ve Kondisyon, Jimnastik, Latin Dans(Salsa, Bachata, Merengue, Cha Cha Cha), Düğün Dansı(Evlenecek Çiftlere Özel), Sirtaki, Zeybek, Oryantal, Roman.

Mavidans Akademi Yılsonu Gösterilerinden:

modern dans

Mavidans Akademi ülkemize ilk Modern Dans Diploma Programını kazandıran öncü bir kurumdur. Kurucularımız Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu’nun oluşturduğu müfredat ile Türkiye’nin ilk MEB onaylı Modern Dans/Çağdaş Dans Sertifika Programı önemli bir boşluğu doldurmuştur.

Bunun yanında kurumumuz Konservatuarların Modern Dans Bölümlerine her yıl aralıksız öğrenci hazırlamaktadır. Mavidans Akademi öğrencileri konservatuarı kazanma oranında büyük bir başarı oranı yakalamıştır!

Modern Dans Öğrencilerimiz Sahnede:

modern dans

Mavidans Akademi her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

Okulumuz öğrencileri yıl içi aktivitesi olarak çeşitli organizasyon, televizyon programı, fuar ve alışveriş merkezlerinde sahne alarak dans etme olanağına kavuşmaktadır. Bunun dışında yurtdışından davet edilen, kendi alanında uzman eğitmenler ile düzenlenen bale ve dans atölye çalışmaları ile program zenginleştirilmekte ve öğrencilerimiz uluslararası deneyim kazanmaktadır.

dans kursu

Kurumumuzun Misyonu: Mavidans Akademi kurulduğu günden bu yana dans alanında kaliteli eğitim vermeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. Okul olarak misyonumuz ülkemize bale ve dans alanında üst düzeyde donanımlı, yaratıcı, sorumluluk sahibi ve görev bilinci yüksek Dansçı, Eğitmen ve Koreograf yetiştirmektir.

Okulumuzun yetiştirdiği onlarca öğrenci konservatuarların Modern Dans bölümlerini kazanmıştır. Bu alanda kitlesel başarı yakalayan okulumuz öğrencileri, yurtdışında da önemli başarılara imza atmaya devam etmektedir.

Mavidans Akademi’ye katılmak ve dans programları hakkında daha fazla bilgi için…