YETİŞKİNLER İÇİN BALE EĞİTİM PROGRAMIMIZ:

Yetişkinler için bale programımız için farklı gün ve saatlerde gruplarımız mvcuttur.


Yetişkinler için Bale Kursu Temel Bilgileri:

yetişkinler için bale


Dersimize 14 yaş ve üzerinde öğrencilerimiz kabul edilmektedir.

Program temel olarak daha önce bale eğitimi almayan öğrencileri baleyle tanıştırmayı ve doğru bir bedensel altyapı oluşturmayı hedeflemektedir. Bunun yanında bale dersimiz; doğru duruş(posture), pozisyon bilgisi, dönüş, estetik ve zarafet üzerine odaklanarak bedensel farkındalığı arttırmayı ve teknik gelişmeyi amaçlamaktadır.

yetişkin bale kursu

Yetişkinler için bale dersimiz stretching(esnetme) egzersizleriyle başlayarak temel bar egzersizleriyle devam etmektedir. Eğitmenlerimiz her bedeni ayrı ayrı değerlendirerek, kişiye özel doğru esnetme ve ısınma programını oluşturmaktadır.

Derslerde öğrencinin yaşı ve fiziksel yapısı ön planda tutulmaktadır. Beden ancak doğru bir şekilde ısındıktan sonra klasik bale çalışması başlamaktadır.

Kazanımlarınız:

Bale eğitiminin ilerleyen sürecinde katılımcılar bedenlerindeki dönüşümü ve değişimi gözlemleme fırsatına sahip olurlar. Temel bale programımız düzenli yapıldığında hareketsizlikten kaynaklanan duruş bozuklukları, omurga ağrıları ve kilo gibi sorunlarda belirgin oranda düzelme kaydedilmektedir.

Unutulmamalıdır ki, hareket kabiliyetinin artması, eklem sakatlanmaları riskini de önemli ölçüde azaltmaktadır. Düzenli egzersiz programı eklem esnekliğinin artmasına yardımcı olduğu gibi, zinde, sağlıklı ve güçlü bir beden için de önemli önkoşullardan biridir.

Sahne için özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş uzun ve engin bir geçmişi olan akademik bir dans formudur. Bale eserleri, ana unsur olan dansın yanı sıra müzik, mim, kostüm, dekor ve ışık ile desteklenmektedir. Balenin temelinde ise öğrenilmesi uzun yıllar süren belirli bir kurallar bütünü yatmaktadır. Bu kurallar yüzyıllar içinde geliştirilmiş ve mükemmeliyete ulaştırılmıştır.

Yetişkinler için Bale eğitiminin konservatuar kökenli, kendi alanında uzman eğitmenler tarafından verilmesi gerekmektedir. Bale eğitiminin alanında yeterliliği olmayan eğitmenler tarafından yürütülmesi, çocuklarda teknik olarak yanlış bedensel form veya düzeltilmesi çok zor olan yanlış kas yapısı oluşumuna ve sakatlanmalara sebep olur.

Okulumuzun yetişkinler için bale eğitmen kadrosu, konservatuar kökenli ve alanında uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Bütün eğitmenlerimiz pedagojik formasyon sahibidir.

Yetişkinler için bale kursu, klasik bale alanında dünyaca kabul görmüş klasik bale metotları olan Vaganova ve Cecchetti metotlarını uygulamaktadır.

Eğitim öğrencinin hayata ve dünyaya bakışını, bedenini, kişiliğini, soyut düşünme yetisini, çevresiyle iletişimini, sağlığını ve arkadaşlıklarını iyiye doğru olumlu yönde dönüştürmekte ve öğrencinin kendini bir birey olarak gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır.

Yetişkinler için Bale Eğitim Programımız hakkında daha fazla bilgi için…