TÜRKİYE’NİN İLK VE EN BÜYÜK MEB ONAYLI MODERN DANS/ÇAĞDAŞ DANS SERTİFİKA PROGRAMI

modern dans dersi

Mavidans Akademi, Türkiye’nin en büyük ve en yüksek katılımlı modern dans kurumudur. Modern Dans/ Çağdaş Dans Diploma Programının müfredatını oluşturan, Türkiye’de ilk olarak programına ekleten ve ilk kez öğrenci alan ve mezun veren kurum olma özelliği taşıyan Mavidans Akademi; ülkemizde bu alanda önemli bir boşluğu doldurmuş öncü bir kurumdur. Program okulumuzun kurucuları Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu tarafından oluşturulmuştur.

Modern Dans/ Çağdaş Dans Programına her eğitim yılının başında sınav ile öğrenci kabul edilmektedir. Sınav sonucunda başarılı olan adaylar Modern Dans/Çağdaş Dans Programına katılmaya hak kazanırlar.

modern dans kursu

  • Yetişkinler için Program Süresi: 4 yıl.

Kursiyerlerin MEB onaylı Modern Dans Diploması alabilmesi için devrelerin tamamına katılması ve yapılan bitirme sınavlarında başarılı olması gerekmektedir.

MEB onaylı bitirme belgesi ile mezunlarımız Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda, özel ve devlet okullarında Usta Öğretici statüsünde görev alabilirler; ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurum açma hakkına sahip olurlar.

çağdaş dans dersi

Modern Dans Diploma Programı Seviyeleri:

  1. Seviye(Beginner)
  2. Seviye(Elementary)
  3. Seviye(Intermediate)
  4. Seviye(Advanced)

Modern Dans Programı Ders İçeriği:
Çağdaş Dans Tekniği
Klasik Bale Tekniği
Doğaçlama
Kontak Doğaçlama
Anatomi ve Kinesiyoloji
Dans Tarihi
Temel Sanat Eğitimi
Dans Kompozisyonu
Dans Repertuarı
Bitirme Projesi

Eğitim yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde yürütülmektedir. Türkiye’de farkındalık yaratma amacında olan Modern Dans/ Çağdaş Dans Programı atölye ve seminerlerle zenginleştirilmektedir.

Programın temel amacı teknik seviyesi yüksek Dansçı, Eğitmen ve Koreograf yetiştirmektir. Mavidans Akademi’nin başlattığı Modern Dans Programı Türkiye’de Çağdaş Dans alanına nitelikli dansçılar kazandırmayı amaçlamaktadır.

modern dans kursu

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu gösterisi düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

Yetişkinler için Modern Dans/Çağdaş Dans programlarımız hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşınız…

modern dans okulu