MAVİDANS AKADEMİ, ÜLKEMİZDE LATİN AMERİKAN DANSLARI DİPLOMASI VERME YETKİLİSİ AZ SAYIDAKİ KURUMDAN BİRİSİDİR.

şişli dans okulu

Program içeriği: Samba, Rumba, Jiva, Cha Cha Cha, Pasadoble. Bunun ayanında ayrıca Salsa, Bachata ve Merengue dansları eğitimi de verilmektedir.

Program Süresi: 9 Ay.

Program Seviyesi ve Kurs Bitirme Sınavı: İki dönemde olmak üzere Başlangıç ve İleri seviyelerde eğitim verilmektedir. Program sonunda yapılan Milli Eğitim Bakanlığı sınavında başarılı olan adaylar MEB Onaylı Latin Amerikan Dansları Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar. Bu belge ile kursiyerler, MEB’e bağlı kurum açma ve özel kurumlarda ders verme yetkisine sahip olurlar.

Dersimiz; anlaşılabilir, akıcı ve mantıksal çözümlemeler doğrultusunda akademik bir çalışma ortamından ödün vermeden, coşkulu ve eğlenceli bir şekilde sunulmaktadır.

Eğitim süreci içerisinde Latin Dansı sadece fiziksel uygulanış ve duyumsal algılanış ile değil, yaşam kültürü adına da birçok görsel dökümanla desteklenen bir program olarak uygulanmaktadır.

Kurumumuz Latin Dans ile daha ileri düzeyde ilgilenen adaylar için Sportif Latin Dans/ Latin Amerikan Dansları ve Standart Salon Dansları/ Standart Klasik Danslar alanında da yoğunlaştırılmış dans eğitimi vermektedir.

SPORTİF LATİN DANS/ LATİN AMERİKAN DANSLARI:
Samba
Cha Cha Cha
Rumba
Jive
Pasadoble

STANDART SALON DANSLARI/ STANDART KLASİK DANSLAR:
İngiliz Valsi
Viyana Valsi
Foxtrot
Quickstep
International Tango

Program hakkında daha ayrıntılı bilgi için…