ÇOCUKLAR İÇİN MODERN DANS/ÇAĞDAŞ DANS EĞİTİM PROGRAMI- MEB ONAYLI DİPLOMA:

modern dans dersi

Mavidans Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar içinde akademik anlamda Modern Dans/Çağdaş Dans alanında Türkiye’nin en önemli ve en kapsamlı eğitimini veren kurumdur.

Kurumumuzun başlattığı Çocuklar için MEB Onaylı Modern Dans/Çağdaş Dans Eğitim Programı, akademik ölçülerden ödün vermeden, nitelikli ve donanımlı dansçılar yetiştirmek amacıyla yürütülmektedir. Modern Dans/Çağdaş Dans eğitim programımız, çocuklar için Street Jazz Dans ve Jazz Dans eğitimimizden bağımsız olarak oluşturulmuştur.

Okulumuzun genç dansçı adayları Klasik Bale ve Street Jazz Dans eğitim programlarının yanında, Modern Dans/Çağdaş Dans alanında ülkemizin en önemli eğitmen kadrosu eşliğinde eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır.

modern dans dersi

Çocuklar için Modern Dans Eğitim Programının toplam süresi 8 yıldır. Eğitimin sonunda öğrencilerimiz MEB bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır. Bu belge mezunlarımıza eğitmenlik ve kurum açma hakkı vermektedir.

Programa 7 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir.

Derslerimiz temel beden-nefes egzersizleri, stretching ve kondisyon ile başlamakta, ardından hareket dizgeleri ve kombinasyonlarla devam etmektedir.

Çocuklarımız Modern Dans/Çağdaş Dans teknik derslerimizin yanı sıra yoğun olarak Doğaçlama ve Yaratıcılık, Modern Dans Tarihi, Temel Sanat Eğitimi ve Anatomi/ Kinesiyoloji eğitimi de almaktadır.

Anatomi ve Kinesiyoloji dersi öğrencilerimiz için zorunlu ders olarak müfredatta yer almaktadır.

çağdaş dans dersi

Dersimizin temel amacı çocuklarımızın beden, mekan, zaman, ritim ve koordinasyon kavramları arasında ilişki kurmalarını sağlamak ve hareket kapasitelerini arttırmaktır.

Modern Dans/ Çağdaş Dans eğitim programımıza hafta içi ve hafta sonu grup seçeneklerimiz vardır. Eğitmenlerimiz öğrencilerimiz seviyelerine göre uygun sınıflara yönlendirmektedir.

modern dans dersi

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu gösterisi düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

Mavidans Bale ve Dans Okulu öğrencileri yıl içi aktivitesi olarak çeşitli organizasyon, televizyon programı ve showlarda sahne alarak dans etme olanağına kavuşmaktadır. Ayrıca yurt dışından davet edilen, kendi alanında uzman eğitmenler ile düzenlenen dans atölyeleri ile program zenginleştirilmekte ve öğrencilerimiz uluslararası deneyim kazanmaktadır.

Modern Dans/ Çağdaş Dans programlarımız hakkında daha fazla bilgi için…