Mavidans Akademi, kurucularımız Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu’nun öncülüğünde Nişantaşı-Şişli’de bale ve dans alanında akademik ve üst düzeyde bir eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir.

Okulumuz açıldığı günden bu yana yüzlerce öğrenci yetiştirerek, onlara dans alanında bir gelecek ve meslek kazandırmıştır. Öğrencilerimiz aldıkları eğitimin karşılığını yurtiçi ve yurtdışında önemli başarılara imza atarak göstermeye devam etmektedir.

  • TÜRKİYE’NİN İLK MEB ONAYLI MODERN DANS/ÇAĞDAŞ DANS DİPLOMA PROGRAMI MAVİDANS AKADEMİ TARAFINDAN OLUŞTURARAK ÜLKEMİZE KAZANDIRILMIŞTIR!

Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu’nun oluşturduğu müfredat ile Türkiye’nin ilk MEB onaylı Modern Dans/ Çağdaş Dans Programı ülkemizde önemli bir boşluğu doldurmuştur. Modern Dans/Çağdaş Dans Diploma Programı hakkında daha fazla ayrıntı için…

Modern Dans Diploma Programı Yılsonu Gösterilerinden:

modern dans

Modern Dans/ Çağdaş Dans Sertifika Programın temel amacı üniversitelerin Modern Dans/Çağdaş Dans bölümlerine de alternatif olarak teknik seviyesi yüksek dansçı, eğitmen ve koreograf yetiştirmektir.

  • CATS MÜZİKALİ MAVİDANS AKADEMİ’DE! TÜRKİYE’DE İLK! İSTANBUL’DA 3 HAFTA BOYUNCA TEMSİL VEREN CATS MÜZİKALİNİN DANSÇISI CAMERON BALL, DANS ATÖLYESİ İÇİN MAVİDANS BALE VE DANS OKULU’NDAYDI!
çocuklar için dans

Ülkemizde 3 hafta boyunca kapalı gişe sahnelenen ünlü Broadway müzikali “Cats”in Macavity karakterini(gösterinin gerçek kötü adamı) canlandıran aktör/müzisyen/ dansçısı Cameron Ball, Mavidans Akademi’de müzikal dans atölyesindeydi.

25 Ocak, 26 Ocak ve 1 Şubat 2014 tarihlerinde Mavidans Akademi’de düzenlenen dans atölyesine ilgi büyüktü! Orijinal “Cats” müzikalinden bölümlerin öğretildiği ve çalışıldığı atölyeye öğrenci ve velilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

  • ÖĞRENCİLERİMİZDEN ESRA ŞEFİK, 2010 YILINDA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE TUFTS UNIVERSITY DEPARTMENT OF DRAMA&DANCE BÖLÜMÜNÜ KAZANARAK BAŞARIYLA MEZUN OLMUŞTUR! KENDİSİNE DANS VE SANAT DOLU BİR HAYATI DİLERİZ.

Öğrencimiz Esra Şefik’in üniversite kabul videosu:

  • MAVİDANS AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ KONSERVATUARLARIN MODERN DANS BÖLÜMLERİNİ KAZANMADA KİTLESEL BAŞARI YAKALAMIŞTIR!

Kurumumuz bugüne kadar onlarca öğrenciye Konservatuarların Modern Dans Bölümlerini kazandırmıştır.

  • YILIN BALE VE DANS BÜYÜK ÖDÜLÜ MAVİDANS BALE VE DANS OKULU’NUN!

Monn Life Dergisinin düzenlediği “Yılın En İyileri” ödülleri 12 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Mavidans Bale ve Dans Okulu kendi kategorisinde “Yılın En İyi Bale ve Dans Okulu” ödülünün sahibi oldu.

Sanat, kültür ve iş dünyasının yoğun katılımına sahne olan gecede, Yılın En İyi Dans Okulu ödülünü kurucumuz Ayda Zorlu kabul etti.

Yıllardır büyük özveri ve sabırla çalışarak önemli başarılara imza atan okulumuz, böylece bir büyük onura daha ulaşmış oldu.

Ödülümüzü bütün öğrenci ve velilerimize armağan ediyoruz!

Bale ve dans eğitimimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın…