Ülkemizin önde gelen bale ve dans eğitim kurumlarından olan T.C. MEB Mavidans Akademi, 2005 yılından bu yana konservatuar eğitmenleri eşliğinde üst düzeyde bale ve dans eğitimi vermektedir. Kurumumuzda dans alanında dünyaca kabul görmüş eğitim metotları uygulanmaktadır.

klasik bale

Eğitmen kadromuz, kendi alanında tecrübeli ve konservatuar kökenli eğitmenlerden oluşmaktadır. Bütün eğitmenlerimiz pedagojik formasyon sahibi olup özellikle küçük yaştaki dansçı adayları ile özel bir iletişim kurarak onları geleceğin dansçıları olarak yetiştirmeye büyük bir özen göstermektedir.

çocuklar için dans

Mavidans Akademi açıldığı günden bu yana yüzlerce öğrenciye kaliteli ve nitelikli dans eğitimi vermekte ve öğrencilerimiz dansın her alanında üstün başarılara imza atmaya devam etmektedir.

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

KLASİK BALE DİPLOMA PROGRAMI- 4 YAŞINDAN PROFESYONELLİĞE UZANAN MEB ONAYLI AKADEMİK BALE EĞİTİMİ:

Klasik Bale Programı eğitimimiz 2 yıl Hazırlık Sınıfları ve 8 yıl Temel Eğitim ve 4 yıl İleri Bale olmak üzere toplam 14 yıldan oluşmaktadır.

klasik bale dersi

14 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz MEB onaylı Klasik Bale Eğitmenlik Diploması almaya hak kazanmaktadır. MEB Onaylı Bale Diploması ile öğrencilerimiz, özel bale kursu açma, özel kurs ve okullarda bale eğitmenliği yapma yetkisine sahip olurlar.

Programımıza 4 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir (3 yaş öğrencilerimiz için özel olarak geliştirdiğimiz Mini Bale dersimiz mevcuttur).

MEB Onaylı Klasik Bale Diploma Programı’mızın hafta içi ve hafta sonu sınıflarına öğrenci kabul edilmektedir! Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi fiziksel durumuna göre uygun sınıflara yönlendirmektedir. Klasik Bale Programımız hakkında ayrıntılı bilgi için…

ÇOCUKLAR İÇİN STREET JAZZ DANS EĞİTİM PROGRAMI- MEB ONAYLI DİPLOMA PROGRAMI:

Çocuklar için Street Jazz Dans Eğitim Programımızda dünya standartlarında bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Jazz, Funk, Street Jazz ve Jazz Modern dansları müfredat içinde yer almaktadır.

çocuklar için dans

Street Jazz Dans eğitim alanında 8 yıllık eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz MEB bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır. Bu belge kesinlikle bir katılım belgesi değildir ve öğrenciye kurum açma ve eğitmenlik hakkı vermektedir.

Street Jazz Dans dersimize 7 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir!

Street Jazz Dans derslerimiz çocuklarımızın sosyal ortamlardaki dans becerisin gelişmesine yardımcı olan bir eğitim programıdır. Kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındıran Street Jazz Dans, yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılmakta ve çocukların hareket algısını, beceri ve kapasitesini arttırmaktadır.
Street Jazz Dans eğitimimiz hakkında ayrıntılı bilgi için…

ÇOCUKLAR İÇİN MODERN DANS/ ÇAĞDAŞ DANS EĞİTİM PROGRAMI- MEB ONAYLI DİPLOMA PROGAMI:

Mavidans Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar içinde akademik anlamda Modern Dans/ Çağdaş Dans eğitimi konusunda Türkiye’nin en önemli okullarından birisidir.

modern dans dersi

Kurumumuzun başlattığı Çocuklar için Modern Dans/ Çağdaş Dans Eğitim Programı, akademik ölçülerden ödün vermeden, profesyonel dansçı yetiştirmek amacıyla yürütülmektedir. Modern Dans/Çağdaş Dans eğitim programımız, çocuklar için Street Jazz ve Jazz Dans eğitimimizden bağımsız olarak oluşturulmuştur.

Okulumuzun genç dansçı adayları Klasik Bale ve Street Jazz Dans eğitim programlarının yanında, Modern Dans/Çağdaş Dans alanında ülkemizin en önemli eğitmen kadrosu eşliğinde eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır.

Çocuklar için Modern Dans/Çağdaş Dans Eğitim Programının toplam süresi 8 yıldır. Eğitimin sonunda öğrencilerimiz MEB bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır.

Programa 7 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir.

Derslerimiz temel beden-nefes egzersizleri, stretching ve kondisyon ile başlamakta, ardından hareket dizgeleri ve kombinasyonlarla devam eder.

Çocuklarımız Modern Dans/Çağdaş Dans teknik derslerinin yanı sıra zorunlu olarak Doğaçlama ve Yaratıcılık, Dans Tarihi, Temel Sanat Eğitimi ve Anatomi/ Kinesiyoloji eğitimi de almaktadır.
Çocuklar için Modern ve Çağdaş Dans programımız hakkında ayrıntılı bilgi için…

YETİŞKİNLER İÇİN MODERN DANS/ ÇAĞDAŞ DANS DİPLOMA PROGRAMI- MEB ONAYLI DİPLOMA PROGRAMI:

Modern Dans/Çağdaş Dans Diploma Programının müfredatını oluşturan, Türkiye’de ilk olarak programına ekleten ve ilk kez öğrenci alan kurum olma özelliği taşıyan MEB Mavidans Akademi ülkemizde bu alanda önemli bir boşluğu doldurmuştur.

modern dans dersi

Modern Dans/Çağdaş Dans Diploma Programına her eğitim yılının başında sınav ile öğrenci alınmaktadır.

Yetişkinler için MEB onaylı Modern Dans/Çağdaş Dans Programının süresi 4 yıldır.

Kursiyerlerin MEB Oaylı Modern Dans/Çağdaş Dans Diploması alabilmesi için devrelerin tamamına katılması ve yapılan sınavlarda başarılı olması gerekmektedir.

Eğitim yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde yürütülmektedir. Türkiye’de farkındalık yaratma amacında olan Modern Dans/Çağdaş Dans Programı atölye ve seminerlerle de zenginleştirilmektedir.

Modern Dans Program İçeriği:
Çağdaş Dans Tekniği
Klasik Bale Tekniği
Doğaçlama
Kontak Doğaçlama
Anatomi ve Kinesiyoloji
Dans Tarihi
Dans Kompozisyonu
Dans Repertuarı
Bitirme Projesi

Modern Dans/Çağdaş Dans Diploma Programı’mız hakkında daha ayrıntılı bilgi için…

Mavidans Akademi’de her yaş ve ilgi alanı için bir dans dersimiz var… Bize ulaşmak için…