DNA DANS TOPLULUĞU/ DNA DANCE COMPANY 28 MAYIS 2017'DE ZORLU PSM'DE SAHNE ALDI!

DNA DANS TOPLULUĞU/ DNA DANCE COMPANY TÜRKİYE'DE DANS OKULLARI İÇİNDE OLUŞTURULAN İLK PROFESYONEL DANS TOPLULUĞUDUR!

DNA Dans Topluluğu/ DNA Dance Company, 2016 yılında Mavidans Akademi kurucuları Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu tarafından yaratılan bir topluluktur.

Topluluk Mavidans Akademi öğrencilerinden seçilen dansçılardan oluşturulmuştur.

DNA Dance Company 28 Mayıs 2017 Pazar günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesinde çıkış projesi DREAM ile seyirci karşısına çıkTI!

Zorlu PSM: http://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/sahne-sanatlari/dna-dans-toplulugu-dream
Biletix: http://www.biletix.com/etkinlik/UNN65/TURKIYE/tr

DNA Dans Topluluğu/ DNA Dance Company Tanıtım Videosu:

Topluluğun Kurucuları Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu:


Yürekleri dans tutkusuyla dolu olan dansçılardan oluşan yepyeni bir dans topluluğu olan DNA Dans Topluluğu’nun kurulduğunu duyurmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Gösteri ve temsil biçimi olarak DNA Dans Topluluğu, Modern Dans/ Çağdaş Dans, Street Jazz Dans ve Klasik Baleye uzanan geniş bir yelpazede üretimler sahneye koymayı amaçlamaktadır.

DNA Dance Company Kurucuları Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu Dansçılarla Birlikte:

Türkiye’de dans kurumları içinde ilk olarak kurulan çocuk ve gençlerden oluşan topluluğun kurucuları Nurhan Nebioğlu ve Ayda Zorlu Nebioğlu yurt içi ve yurt dışında başarılara imza atmış, dünyaca ünlü koreograflarla projeler üretmiştir. Şimdi ise tüm birikimlerini kurdukları topluluğa aktarmayı hedeflemekte ve ülkemizde ve dünyada ses getiren ve başarılı prodüksiyonlar üretmeye amaçlamaktadır.

Gençlerden oluşan, yaratıcı ve yenilikçi her türlü üretime ve çalışmaya açık olan topluluk ülkemizde dans alanında önemli bir köşe taşı olma hedefiyle yola çıktı.

YAŞAM DÖNÜŞÜMDÜR!

Her şey birdenbire oldu.
Birdenbire vurdu gün ışığı yere;
Gökyüzü birdenbire oldu;
Mavi birdenbire.
Her şey birdenbire oldu;
Birdenbire tütmeye başladı duman topraktan;
Filiz birdenbire oldu, tomurcuk birdenbire.

Hiçbir zaman yetmedi bize başarılar, hep daha iyisi için çaba gösterdik! Mücadelemiz hep kendimizleydi! Asla eğitim kalitemizden taviz vermedik ve hep öğrencilerimizi daha üst seviye çıkarmak adına yenilikler peşindeydik.

Ve şimdi tam zamanı artık… Yetiştirdiğimiz öğrencilerle dünyaya açılma zamanı…Yaşam enerjilerini dansa dönüştüren, küçücük bedenlerine kocaman sorumluluk yükleyen dansçılar, dans sanatını ülkemizde her yaştan izleyicilere ulaştırmak, sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla yola çıktılar.

Yola çıkış amacımız, gönülleri dans tutkusuyla dolu olan dansçılara profesyonel ortam sağlamak ve onların üretimlerini daha genişi izleyici kitlesine ulaştırmaktır.

HAYATIN SIRRI SANATTIR!

Mavidans Akademi Türkiye’de kendi içinden oluşturulan, ancak bağımsız hareket eden bir dans topluluğu kurarak bir ilke imza atmıştır.

Okulda eğitimlerine devam eden öğrenciler, daha profesyonel bir ortamda kendilerine açılacak bu yeni kapıdan içeri girerek hızla ilerleme fırsatı bulacaklardır.

Bu yeni profesyonel dünya küçük dansçılarımız için hedeflerine ilerleme yolunda büyük bir hız kazandıracaktır. Yapacağımız üst düzeyde çalışmalar ve atölyeler dışında, topluluk zaman içerisinde farklı koreograflarla da çalışarak tanınırlığını arttıracaktır.

DNA Dans Topluluğu profesyonel bir topluluk olarak iç disiplini gelişmiş, disiplinli ve yeniliğe açık dansçılarını aramaya devam etmektedir.

İnanıyoruz ki DNA Dans Topluluğu ülkemiz dansına ivme kazandırarak, dansın yaygınlaşmasını ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır.

Basında DNA Dans Topluluğu:

İRTİBAT:
DNA Dans Toluluğu/ Mavidans Akademi
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok.No104/ B
Şişli/ Nİşantaşı- İstanbul
Tel: 0212 296 30 15