Bale ve Dans Eğitimimiz

Ülkemizin önde gelen bale ve dans eğitim kurumlarından olan MEB Mavidans Akademi, 2005 yılından bu yana konservatuar eğitmenleri eşliğinde üst düzeyde bale ve dans eğitimi vermektedir. Kurumumuzda dans alanında dünyaca kabul görmüş eğitim metotları uygulanmaktadır.

Eğitmen kadromuz, kendi alanında tecrübeli ve konservatuar kökenli eğitmenlerden oluşmaktadır. Bütün eğitmenlerimiz pedagojik formasyon sahibi olup özellikle küçük yaştaki dansçı adayları ile özel bir iletişim kurarak onları geleceğin dansçıları olarak yetiştirmeye büyük bir özen göstermektedir.

Mavidans Akademi açıldığı günden bu yana yüzlerce öğrenciye kaliteli ve nitelikli dans eğitimi vermekte ve öğrencilerimiz dansın her alanında üstün başarılara imza atmaya devam etmektedir.

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

bale gösterisi


KLASİK BALE DİPLOMA PROGRAMI/ 4 YAŞINDAN PROFESYONELLİĞE UZANAN AKADEMİK BALE EĞİTİMİ:

Klasik Bale Programı eğitimimiz 2 yıl Hazırlık Sınıfları ve 8 yıl Temel Eğitim olmak üzere toplam 10 yıldan oluşmaktadır.

10 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz MEB onaylı Klasik Bale Eğitmenlik Diploması almaya hak kazanmaktadır. MEB onaylı Bale Diploması ile öğrencilerimiz, özel bale kursu açma, özel kurs ve okullarda bale eğitmenliği yapma yetkisine sahip olurlar.

Programımıza 4 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir.

MEB Onaylı Klasik Bale Diploma Programı'mızın hafta içi ve hafta sonu sınıflarına öğrenci kabul edilmektedir! Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi fiziksel durumuna göre uygun sınıflara yönlendirmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.mavidans.com/10/MEB-Onayli-Bale.html

çocuklar için bale


ÇOCUKLAR İÇİN STREET JAZZ DANS EĞİTİM PROGRAMI/ MEB ONAYLI DİPLOMA:

Çocuklar için Street Jazz Dans Eğitim Programımızda dünya standartlarında bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Jazz, Funk, Street Jazz ve Jazz Modern dansları müfredat içinde yer almaktadır.

Street Jazz Dans eğitim alanında 5 yıllık eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz MEB  bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır. Bu belge kesinlikle bir katılım belgesi değildir ve öğrenciye kurum açma ve eğitmenlik hakkı vermektedir.

Street Jazz Dans dersimize 7 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir!

Street Jazz Dans derslerimiz çocuklarımızın sosyal ortamlardaki dans becerisin gelişmesine yardımcı olan bir eğitim programıdır. Kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındıran Street Jazz Dans,  yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılmakta ve çocukların hareket algısını, beceri ve kapasitesini arttırmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.mavidans.com/16/Street-Jazz-Dans-Programi--MEB-Onayli.html

çocuklar için dans dersi


ÇOCUKLAR İÇİN MODERN DANS EĞİTİM PROGRAMI/ MEB ONAYLI DİPLOMA:

Mavidans Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar içinde akademik anlamda Modern Dans eğitimi konusunda Türkiye’nin en önemli okullarından birisidir.
 
Kurumumuzun başlattığı Çocuklar için Modern Dans Eğitim Programı, akademik ölçülerden ödün vermeden, profesyonel dansçı yetiştirmek amacıyla yürütülmektedir. Modern Dans eğitim programımız, çocuklar için Street Jazz ve Jazz dans eğitimimizden bağımsız olarak oluşturulmuştur.

Okulumuzun genç dansçı adayları Klasik Bale ve Street Jazz  Dans eğitim programlarının yanında, Modern Dans alanında ülkemizin en önemli eğitmen kadrosu eşliğinde eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır.

Çocuklar için Modern Dans Eğitim Programının toplam süresi 6 yıldır. Eğitimin sonunda öğrencilerimiz MEB  bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır. Bu belge kesinlikle bir katılım belgesi değildir ve öğrenciye kurum açma ve eğitmenlik hakkı vermektedir.

Programa 10 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir.

Derslerimiz temel beden-nefes egzersizleri, stretching ve kondisyon ile başlamakta, ardından hareket dizgeleri ve kombinasyonlarla devam eder.

Çocuklarımız Modern Dans teknik derslerinin yanı sıra zorunlu olarak Doğaçlama ve Yaratıcılık, Modern Dans Tarihi, Video Dans, Temel Sanat Eğitimi ve Anatomi/ Kinesiyoloji  eğitimi de almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.mavidans.com/17/Modern-Dans-Programi--MEB-Onayli.html

dans dersi


YETİŞKİNLER İÇİN MODERN DANS DİPLOMA PROGRAMI/ MEB ONAYLI DİPLOMA:

Modern Dans Diploma Programının müfredatını oluşturan, Türkiye'de ilk olarak programına ekleten ve ilk kez öğrenci alan kurum olma özelliği taşıyan MEB Mavidans Akademi ülkemizde bu alanda önemli bir boşluğu doldurmuştur.

Modern Dans Diploma Programına her yıl Eylül ayında sınav ile öğrenci alınmaktadır.

Modern Dans Programının süresi 4 yıldır.

Kursiyerlerin M.E.B Oaylı Modern Dans Diploması alabilmesi için devrelerin tamamına katılması ve yapılan sınavlarda başarılı olması gerekmektedir.

Eğitim yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde yürütülmektedir. Türkiye'de farkındalık yaratma amacında olan Modern Dans Programı atölye ve seminerlerle de zenginleştirilmektedir.

Program İçeriği:
Çağdaş Dans Tekniği
Klasik Bale Tekniği
Doğaçlama
Kontak Doğaçlama
Anatomi ve Kinesiyoloji
Dans Tarihi
Dans Kompozisyonu
Dans Repertuarı
Bitirme Projesi

Ayrıntılı bilgi için: http://www.mavidans.com/19/MEB-Onayli-Modern-Dans-Diploma-Programi.html

modern dans dersi


Bale Eğitimimiz Hakkında TRT'nin Okulumuz Kurucusu Ayda Zorlu ile Gerçekleştirdiği Röportaj:

Modern Dans Eğitimimiz Hakkında Sports Tv'nin Okulumuz Kurucusu Nurhan Nebioğlu ile Gerçekleştirdiği Röportaj:

İrtibat:
MEB Mavidans Akademi
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat
(Teşvikiye Cami Arkasında, Şok Market Yanındayız)
Nişantaşı-Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
http://www.mavidans.com