Çocuklar için Modern Dans Dersi

ÇOCUKLAR İÇİN MODERN DANS EĞİTİM PROGRAMI(MEB ONAYLI DİPLOMA):

çocuklar için modern dans


Mavidans Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar içinde akademik anlamda Modern Dans eğitimi konusunda Türkiye’nin en önemli kurumlarından birisidir.

Kurumumuzun başlattığı Çocuklar için MEB Onaylı Modern Dans Eğitim Programı, akademik ölçülerden ödün vermeden, nitelikli dansçılar yetiştirmek amacıyla yürütülmektedir. Modern Dans eğitim programımız, çocuklar için Street Jazz Dans ve Jazz Dans eğitimimizden bağımsız olarak oluşturulmuştur.

Okulumuzun genç dansçı adayları Klasik Bale ve Street Jazz  Dans eğitim programlarının yanında, Modern Dans alanında ülkemizin en önemli eğitmen kadrosu eşliğinde eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır.

çocuklar için dans dersi

Çocuklar için Modern Dans Eğitim Programının toplam süresi 8 yıldır. Eğitimin sonunda öğrencilerimiz MEB  bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır. Bu belge kesinlikle bir katılım belgesi değildir ve öğrenciye kurum açma ve eğitmenlik hakkı vermektedir.

Programa 7 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir.

çocuk modern dans

Temel seviye eğitimimiz haftada 1 gün 1 saat ile başlamaktadır. İlerleyen seviyelerde çalışma günü ve saatleri arttırılmaktadır. Programa ek olarak öğrencilerimize Jimnastik eğitimi de sunulmaktadır.

Derslerimiz temel beden-nefes egzersizleri, stretching ve kondisyon ile başlamakta, ardından hareket dizgeleri ve kombinasyonlarla devam eder.

Çocuklarımız Modern Dans teknik derslerimizin yanı sıra yoğun olarak Doğaçlama ve Yaratıcılık, Modern Dans Tarihi, Video Dans, Temel Sanat Eğitimi ve Anatomi/ Kinesiyoloji eğitimi de almaktadır.

Anatomi ve Kinesiyoloji dersi Modern Dans öğrencileri için zorunlu olarak müfredatta yer almaktadır.

Çocuklarla Anatomi Derslerimizden:
dans okulu

Dersimizin temel amacı çocuklarımızın beden, mekan, zaman, ritim ve koordinasyon kavramları arasında ilişki kurmalarını sağlamak ve hareket kapasitelerini arttırmaktır.

Modern Dans eğitim programımıza hafta içi ve hafta sonu grup seçeneklerimiz vardır! Eğitmenlerimiz öğrencilerimiz bedensel yetisine göre uygun sınıflara yönlendirmektedir.

Koreografi Çalışmalarımızdan:
dans gösterisi

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

Mavidans Bale ve Dans Okulu öğrencileri yıl içi aktivitesi olarak çeşitli organizasyon, televizyon programı, fuar ve alışveriş merkezlerinde sahne alarak dans etme olanağına kavuşmaktadır. Ayrıca yurt dışından davet edilen, kendi alanında uzman eğitmenler ile düzenlenen dans atölyeleri ile program zenginleştirilmekte ve öğrencilerimiz uluslararası deneyim kazanmaktadır.

Doğaçlama ve Yaratıcılık Derslerimizden:
modern dans dersi

Modern Dans Tekniği Derslerimizden:
modern dans dersi

Koreografi Çalışmalarımızdan:
modern dans dersi

Yılsonu Modern Dans Gösterilerimizden:
çocuklar için dans gösterisi

Çocuklar için Modern Dans Dersimizin Tanıtım Videosu( Sports Tv'nin Okulumuzda Gerçekleştirdiği Röportaj):

İrtibat:
MEB Mavidans Akademi
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat
(Teşvikiye Cami Arkasında, Şok Market Yanındayız)
Nişantaşı-Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
http://www.mavidans.com