TÜRKİYE’NİN İLK VE EN BÜYÜK MEB ONAYLI MODERN DANS/ÇAĞDAŞ DANS DİPLOMA PROGRAMI

modern dans dersi

Modern Dans/Çağdaş Dans Programına her eğitim yılının başında sınav ile öğrenci kabul edilmektedir. Sınav sonucunda başarılı olan adaylar Modern Dans/Çağdaş Dans Programına katılmaya hak kazanırlar.

  • Çocuklar için program süresi: 8 yıl(7 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir).
  • Yetişkinler için program süresi: 4 yıl.

Modern Dans/Çağdaş Dans Diploma Programının müfredatını oluşturan, Türkiye’de ilk olarak programına ekleten ve ilk kez öğrenci alan ve mezun eden kurum olma özelliği taşıyan Mavidans Akademi ülkemizde bu alanda önemli bir boşluğu doldurmuştur. Program okulumuzun kurucuları Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu tarafından oluşturulmuştur.

modern dans okulu

Kursiyerlerin MEB onaylı Modern Dans/Çağdaş Dans Diploması alabilmesi için devrelerin tamamına katılması ve yapılan sınavlarda başarılı olması gerekmektedir.

MEB onaylı bitirme belgesi ile mezunlarımız Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda, özel ve devlet okullarında Usta Öğretici statüsünde görev alabilirler; ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurum açma hakkına sahip olurlar.

modern dans kursu

Modern Dans Programı Ders İçeriği:
Modern/ Çağdaş Dans Tekniği
Klasik Bale Tekniği
Doğaçlama
Kontak Doğaçlama
Anatomi ve Kinesiyoloji
Dans Tarihi
Temel Sanat Eğitimi
Dans Kompozisyonu
Dans Repertuarı
Bitirme Projesi

modern dans dersi

Eğitim yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde yürütülmektedir. Türkiye’de farkındalık yaratma amacında olan Modern Dans/Çağdaş Dans Programı atölye ve seminerlerle zenginleştirilmektedir.

Programın temel amacı teknik seviyesi yüksek Dansçı, Eğitmen ve Koreograf yetiştirmektir. Mavidans Akademi’nin başlattığı Modern Dans Programı Türkiye’de Çağdaş Dans alanına nitelikli dansçılar kazandırmayı amaçlamaktadır.

modern dans okulu

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu gösterisi düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

Çocuk ve Yetişkinler için Modern Dans/Çağdaş Dans derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için…

çağdaş dans kursu

çağdaş dans dersi