DÜNYACA ÜNLÜ DANS TOPLULUĞU LOS VIVANCOS’UN DANSÇISI AARON VIVANCOS, KURUCUMUZ AYDA ZORLU’NUN DAVETLİSİ OLARAK ÜLKEMİZDEYDİ!

TÜRKİYE’DE İLK! DÜNYACA ÜNLÜ DANS TOPLULUĞU 'LOS VIVANCOS’UN DANSÇISI AARON VIVANCOS, KURUCUMUZ AYDA ZORLU’NUN DAVETLİSİ OLARAK KLASİK BALE, FLAMENKO, STREET JAZZ VE MODERN DANS ATÖLYE ÇALIŞMASI İÇİN MAVİDANS BALE VE DANS OKULU’NDAYDI!

8-9 Aralık 2012 Tarihleri Arasında Dünyaca Ünlü İspanyol Dans Topluluğu Los Vivancos’un Dansçısı AARÓN VIVANCOS,  Mavidans Bale ve Dans Okulu Kurucusu AYDA ZORLU'nun Davetlisi Olarak Çocuk ve Yetişkinler için Klasik Bale, Street Jazz Dans, Flamenko ve Modern Dans Atölyesi için Ülkemizdeydi!

TÜRKİYE'DE İLK KEZ DANS ATÖLYESİ DÜZENLEYEN İSPANYA'NIN ÜNLÜ LOS VIVANCOS DANS TOPLULUĞU, ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZ TARAFINDAN BÜYÜK BEĞENİYLE KARŞILANDI!

Öğrencilerimiz iki gün boyunca, Aaron Vivancos ile Klasik Bale dersinin yanında, Street Jazz Dans, Flamenko ve Modern Dans dersleri aldılar.

AARON VIVANCOS İLE DANS ATÖLYESİ TANITIM VİDEOSU:

LOS VIVANCOS DANS TOPLULUĞU:

BASINDA ÇIKAN ATÖLYE HABERLERİMİZDEN:

DANS ATÖLYESİ PROGRAMIMIZDAN:
MAVİDANS BALE VE DANS KURSU KURUCUSU AYDA ZORLU VE AARON VIVANCOS:


AYDA ZORLU VE AARON VIVANCOS DANS ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE:


AARON VIVANCOS İLE KLASİK BALE DERSİMİZDEN:


AARON VIVANCOS İLE STREET JAZZ DERSİNDEN:


AARON VIVANCOS İLE FLAMENKO DERSİNDEN:


AARON VIVANCOS İLE MODERN DANS DERSİNDEN:


LOS VIVANCOS DANS TOPLULUĞU HAKKINDA:
Los Vivancos... Bağlılık yemini... Okuma yazmayı bile öğrenmeden enstrüman çalmaya başlayan, aynı kanı taşıyan, Flamenko ateşiyle sahneleri yakan 7 kardeşin dans yemini.

Los Vivancos çocukluklarından bu yana hep birlikte dans eden 7 kardeşten oluşuyor. Los Vivancos üyeleri küçükken ailelerine yaptıkları gösterileri birlikte gittikleri Barselona Dans Konservatuarı'yla profesyonel alana taşıdılar.

Okul sonrası bir süre solo kariyer sürdüren kardeşler ayrı ayrı da başarılı çalışmalara imza attılar. Eğitim hayatları Madrid’den Londra’ya, Vancouver’dan Hollanda’nın ünlü Bale Tiyatrosu’na uzanan Los Vivancos üyeleri 2004’te bir araya gelip Los Vivancos’u kurdular.

Son olarak büyük bir Amerika turnesi yapan grup tüm dünyada tam 30 ülkede milyonlarca kişiye ulaştı. Los Vivancos gösterileri ‘Aeternum’ ise doğaüstü güçleri ve limitlerini sorgulayan, epik bir gösteri olarak karşımıza çıkıyor.

Şubat 2006’da ünlü televizyon şovu 'Le Plus Grand Cabaret Du Monde'da büyük bir başarı kazandılar. 2006 Mayıs ayında muhteşem koreografileriyle 'Certámen Coreográfico de Castellon De La Plana' şovunun galasında misafir sanatçı oldular. 2006 Temmuz’unda ünlü dans festivali 'Festival de Musica y Danza de Benicasim'e yıldız grup olarak davet edildiler.

Ağustos ve Eylül 2006’da Kanada’yı ziyaret eden topluluk, İspanya’yı 'Expo Latino 2006' fuarında temsil ederek yüzbinlerce izleyiciye ulaştı.  

2007 Haziranında prodüksiyonları 'Los Vivancos.7 Hermanos'u Tel Aviv ve Kudüs’te 10 gösteri ve kapalı gişe olarak sahnelediler. Ağustos ve Eylül dönemleri arasında 'Los Vivancos.7 Hermanos' gösterilerini Madrid’te Haagën Dans Tiyatrosunda sahneleyen grup izleyici ve eleştirmenlerin büyük beğenisini topladı.

Antonio Banderas ve Monaco Prensesi Stephanie'nin de içinde olduğu onlarca önemli kişinin özel davetlerinde ve yardım gecelerinde de dans ettiler.

Los Vivancos son 5 sene içinde Gran Teatro La Fenice di Venezia ödülü, Festival International du Cirque de Monte-Carlo en iyi gösteri, Jerome Medrano Özel ödülü, Madrid Koreografi Yarışması en iyi dansçılar ödülü, Castellon Şehri Koreografi Yarışması en iyi koreografi ödülü ve Kiwanis International Music Festival en iyi müzikal sunum ödülünün de içinde olduğu onlarca ödüle ulaştı.

AARÓN VIVANCOS HAKKINDA:
Aaron Vivancos, Kanada’da Qüanticoh Independent School’da eğitim gördü. Gitar ve Keman eğitimi aldı. Daha 12 yaşında Junior Symphony Orchestra of Amsterdam(Hollanda) ile sahnede keman çaldı.

Nederlands Dans Theatre’da eğitimine devam etti.
15 yaşında flamenko prodüksiyonu ‘Gypsy Soul’da dansçı ve müzisyen olarak görev aldı.

Professional Conservatory of Dance Instituto Del Teatro’dan(Barselona) mezun oldu. Bu okulda üstün başarısından dolayı ‘Best Student of the Year Award’ ile ödüllendirildi.

Fransız topluluğu ‘Ballet Jeunes d’Europe’da, Ramon Oller ve Juan Carlos Gil koreografileriyle Avrupa turnesine katıldı.Aaron Vivancos, Ballet de Zaragoza’da solist dansçı olarak sayısız eserde dans etti. Burada kendi koreografilerini sahneleme olanağı buldu. Dans ettiği bazı eserler:
- The Nutcracker
- Alegro brillante - George Balanchine
- The Blue Bird
- Carmina Burana - Mauro Galindo
- Don Juan - Olaf Schmidt
- Entre dos aguas - Robert North
- Bella Domna - Patrick de Bana
- Nómadas - Patsy Cupe Matt
- Broken Skin - Davide Bonbana
- Purcell Pieces - Nils Christe   
- Para ella - Patrice Montagnon
- Extreme - Rafael Darder

Patrick de Bana’nın kurduğu ‘Nafas Dance Company’de principal dansçı olarak yer aldı. ‘Good Night Amadeus’ ve ‘Night Song’ eserleriyle Avrupa turnesine katıldı.

‘Scottish Ballet’de solist dansçı olarak Cinderella, Rubies, Episodes, Suite from Artefact ve 32 Cryptograms eserlerinde sahne aldı.

5. Castellon de la Plana yarışmasında, ‘First Prize Flamenco Specialty 2001’ ve ‘Public Prize 2001’ ödüllerini kazandı. Ribarroja Valencia’daki yarışmada ‘Best Dancer Award’ ile ödüllendirildi. Certamen Coreografico de Danza Flamenca y Española de Madrid tarafından ‘Overall Dancer Award’ ödülünü kazandı.

Aaron halen kardeşleriyle beraber kurduğu 'Los Vivancos' topluluğu ile tüm dünyayı dolaşarak temsiller vermeye devam etmekte ve eğitmen ve koreograf olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İrtibat:
MEB Mavidans Bale ve Dans Okulu
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat
(Teşvikiye Cami Arkasında, Şok Market Yanındayız)
Nişantaşı-Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
http://www.mavidans.com