3 YAŞ İÇİN BALE EĞİTİM PROGRAMI- MİNİ BALE EĞİTİM PROGRAMI

Mini Bale Dersi

Mini Bale dersimiz, 3 yaşındaki öğrencilerimize yönelik kurumumuzun özel olarak geliştirdiği programdır.

Derslerimiz haftada 1 gün, 1 saat olarak gerçekleştirilmektedir.

3 yaş Mini Bale programın amacı çocuklarımıza erken yaştan itibaren baleyi ve dansı sevdirmek ve onları profesyonel bale eğitimine hazırlamaktır.

Ders içeriğinde Balenin yanısıra Jimnastik progamı uygulanmaktadır. Dersimiz öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirecek Yaratıcılık, Drama ve Doğaçlama çalışmalarıya da desteklenmektedir.

Mini Bale sınıfı öğretmenlerimiz usta ve uzman eğitimcilerden oluşmaktadır.

Öğrencilerimiz hafta içi veya hafta sonu olmak üzere, farklı grup ve saatlerde Bale sınıflarına kabul edilmektedir.

4 yaşından itibaren öğrencilerimiz 14 yıllık MEB onaylı profesyonel Bale Müfredat Programına kabul edilmektedir. MEB Onaylı profsyonel bale eğitim programımız hakkında daha fazla bilgi için…

KLASİK BALE EĞİTİMİMİZ HAKKINDA:
1- Klasik Bale eğitimi son derece ciddi bir eğitimdir ve çocuklarımızın eğitiminde dikkat, sabır ve sevgi gerektirmektedir!
2- Kurumumuz çocuklarımızı geleceğe hazırlamakta ve onlara iyi bir eğitim ve ikinci bir meslek sunmaktadır.
3- Klasik Bale eğitim çocuklarımızın yaratıcılığını arttırmaya yönelik Drama ve Doğaçlama, Pandomim, Modern Dans, Street Jazz, Solfej, Dans Tarihi, Anatomi ve Kinesiyoloji, Dekor, Kostüm ve Sahne Bilgisi derslerini de içermektedir.
4- Eğitmenlerimiz öğrencilerimizin bedensel ve fiziksel durumunu inceleyerek uygun sınıflara yerleşmelerini sağlamaktadır.
5- Klasik Bale eğitimi doğru bir zeminde yapılması gerekmektedir. Dans salonunun zemini, öğrencilerin bale çalışmalarında sakatlanmalarını önleyecek özel ahşap ile kaplanmış olmalıdır.
6- Okulun fiziki şartları(sınıfların büyüklüğü, havalandırması, kafeterya ve soyunma odalarının temizliği, kütüphane ve diğer sosyal gerekler) yeterli olmalıdır.

EĞİTMENLERİMİZ:
1- Mavidans Bale ve Dans Okulu eğitmen kadrosu konservatuar deneyimli, profesyonel dansçı ve eğitmenlerden oluşturmaktadır.
2- Eğitmen kadrosunun tamamı pedagojik formasyon sahibi olup, çocuklarla iyi ve doğru iletişim kuran eğitmenlerden oluşmaktadır.
3- Okulumuz kadrosu MEB kriterleri gereği Usta ve Uzman Bale Diplomalı Eğitmenlerden oluşmaktadır.
4- Eğitmenlerimiz, çocuklarımızın doğru bir eğitim almalarını özen göstererek, onları geleceğin dansçı, eğitmen ve koreograf adayları olarak yetiştirmektedir.

Bale programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için bize ulaşın…